Mes norime savo gyvenime sulaukti tinkamo laiko , kad galėtume daryti tinkamus sprendimus, kurie ne tik būtų efektingi , bet ir užtikrinantis ir daugiau suteiktu garantijos. Kiekvienas galime savo laiką reguliuoti ir planuoti tinkamai , kai norime pasiekti kažką , tuomet privalome pradėti nuo mažų dalykų. Labai svarbu sulaukti įkvėpimo , bei reguliariai planuotis savo darbo laiką, kuris padėtų naudingai ir efektingai pasiekti norimus rezultatus. Juk norime būti sėkmingi savo gyvenime , tad privalome savo laiką skirti naudingai , kad nereikalingi darbai nemažintu mūsų efektingumo. Tik svarbios ir naudingos disciplinos padės pasiekti norimus rezultatus. Žmonės dažnai eina per gyvenimą, bet nesistengia naudotis kombinacijomis sistemose, kurios padeda daugiau laimėti ir nemažiau pasiekti. Norėdami didesnių rezultatų privalome prisiimti didesnę atsakomybę ir nustoti vadovautis kaltinimais. Jack Canfield teigia, kad norėdami kažką pasiekti privalome keisti savo senus įpročius ,o ypatingai elgesį. Sakoma, kad reikia sukurti vizija nuo kurios viskas ir prasideda. Kad ir neturime pinigų ,tačiau juk galime įsivaizduoti , kad fizinė svajonė skatintu ir padėtu uoliau imtis reikalingų darbų.  Tačiau privalome turėti motyvaciją ir nenuleisti rankų dėl savo troškimų tik svarbu savo laiką skirti naudingiems dalykams , kurie duoda naudos, kaip pavyzdžiui rūkymas , tai gyvenime irgi kažkas daugiau atsiranda , kas būtent nepadeda mums siekti didesnio rezultato ar kažkokių kitų  dalykų.

Andrius kalugina teigia:

Euristika diskusijų menas, tai viena iš bendravimo gudrybių, kurios laikinai padeda nuslopinti ginčą ir laimėti pokalbį. Taigi, pirma gudrybė, tai meilikavimas ir komplimentas , kurio tikslas sukelti teigiamą emocinę. Meilikavimas paprastas išorinio vaizdo pasakojimas, kaip pavyzdžiui gražiai atrodote ir panašiai. Komplimentas yra nukreiptas į vidines savybes, tai kas nėra akivaizdu. Komplimentas turi didesnį poveikį. Ir stipresnė priemonė norint palenkti į savo pusę. Antra gudrybė, tai kada yra aplinkui kitų žiūrovų, tuomet labai efektingai veikia , kai pritrūksta pristatomo žodžio ,tada reikia atkreipti į oponento tariamą informaciją, kada paprasčiausiai sugėdiname ir parodome , jog oponentas yra menkavertis . Įsižeidimo demonstravimas , tokia gudrybę dažnai naudoja moteris ir tokia gudrybė yra ideali. Tariamai įsižeisti. Jeigu oponentas ima atsiprašinėti, tuomet įkliūna. Darbovietėse tas dažnai pasitaiko, kai stengiasi priimti žmogų į darbą, jeigu nori darbdavys pamatyti didesnes pastangas. Ketvirta gudrybė autoritetingas teiginys, kada pritrūksta logiškų teiginių, tuometstipriau ir svariau yra emociškai pasakoma, kada norime sustipriname savo pozicija ir čia nėra svarbi mūsų patirtis tik gebėjimas pateikti. Penkta gudrybė, tai melas , kuris naudojamas diskusijose. Tai nutylėjimas , kurios specifika neįmanoma atpažinti ar žmogus meluoja , nes lyg ir nepasako ,tai legalus melas. Kai žmogus stengiasi prisidengti kito žmogaus nuomonę , tai pavyzdžiui:  Sokratas pasakojo ar koks filosofas, tai pusėtinos tiesos variantas. Melas , kaip gudrybė yra stiprus dalykas, jeigu naudojant saikingai ir nekenkiant kitiems, tai melas stiprus instrumentas apsiginti . Kartais verčiau meluoti , nei pasakyti tiesą ir mokant naudotis galima daugiau laimėti.

Kita gudrybė, tai vienareikšmiško siekimo argumentas , kada diskusija vyksta ne pirma valanda ir negirdi oponentas mūsų teiginių, tuomet šita gudrybe galima priversti pasakyti ar tau tinka ar ne, kai norime , jog žmogus būtų privertas atsakyti , kad oponentas mąstytų ne delektiškai , o atsakyti vienareikšmiškai , tai pasakyti, kas jums nepatinka ar netinka. Septinta gudrybė, tai vertimas pasakyti vienareikšmiškai, kada mūsų oponentas negirdi arba yra išsisėmimas. Gudrybės tikslas ne argumentuoti , o oponentui atsakyti, kas jus turite prieš, kas nepatinka. Jeigu komponentas nukreipia dėmesį, tuomet mes laimime, nes turime stipresnę pozicija , kada mokame nukreipti elegantiškai diskusiją. Kita gudrybė, tai klausymų srautas, jeigu diskusija raštų, tai užmėtyti klausymus, kada norime nepadaryti vadovo darbo , tuomet galime ne į temą užmėtyti klausymus ir vadovas užsiknys, tada lengviau rasime išsisukinėjimą dėl ko būtent negalėjome kažko padaryti. Reikia žiūrėti nuo pašnekovo atsakymų. Kada turime galimybę kelti klausymus, tuomet efektinga.

Tariamas palaikymas , tai stipri priemonė patrūkti savo žiūrovus į savo pusę, kai komisijai reikia pristatyti projektą. Tariamas palaikymas, kaip veikia? Kai suprantame kai yra svarbi nuomonė kitų, tuomet tiesiogiai negalima pažeminti, o kreiptis į vertintojus. Kada oponentas pristato savo projektą ar pozicija ir pabaigia savopristatymą , tuomet pradedame nuo teigiamo vertinimo ir visaip kaip reikia pagirti projektą. Privalumus reikia parodyti pirmoje dalyje, bet antroje dalyje po tariamo palikimo reikia atrasti silpnąsias vietas ir trečia , kai žinome visas oponento dalis , tuomet kompetetingai pareiškiame savo poziciją  . Mums reikia pirmoje dalyje garsinti pagiriamais ir teigiamų vertinimų , bet oponentui vėliau leisti įvardinti mūsų projektą, tuomet veikia psichologinė nerašyta gudrybė, kada oponentas pradeda teigiamai vardinti. Daugelis gudrybes naudoja intuityviai. Jos tampa efektyvios, kada taikome sąmoningai reikiamu laiku ir vietoje. Jas galima taikyti pagal savo išsilavinimą ir socialinį lygį, ten kur jos bus efektyvios. Tai nėra tiesioginis manipuliavimas,tai laikinas nukreipimas .Nes manipuliavime yra logikos ir specialių žinių. Tokias gudrybes taiko šeimoje, versle ir jos nėra piktybinės. Jų dėka galima su mažomis energijos sąnaudomis įtikinti, kad mūsų pozicija yra tvirtesnė.

Taigi norėdami , kad gyvenime durys atsidarytu, ten kur mums reikia , tuomet galime naudoti tokias ne piktybines gudrybes. Tokias gudrybes teisingiau naudoti pardavimuose ar ten , kur nesiskaito su mūsų nuomone, nevertina, nesigauna, tai papildoma priemonė.

Kaip demaskuojamas melagis pardavime?Iš balso, intonacijos, verbalinės kalbos, žvilgsnio, net Jack Canfieldįrodo savo paskaitoje, kad žmogus kada sako laikydamas ranką ,kur yra psichofiziologija naudojama , jog įsitikintume , kad žmogaus kūnas nesusitaiko su blefuojama informacija. Jeigu manote, kad žmogus gali slėpti savo veido tyros psichologiją , tuomet labai lengva atplėšti kaukę, kada yra geriamas alkoholis tarpusavyje , kad žmogus atsipalaiduotu ar net patirtų orgazmą , tuomet lengviau užduotį klausymą ,kuris yra ne vietoje irnelaiku, tada nelieka laiko technikos gynybai ir žmogus, kad  kokiame scenarijuje gyventu vistiek parodo , kad  yra dirbtinumas , tai toks ne natūralumas. Ne verbalinis atpažinimas , kaip pasako. Para verbalinis atpažinimas, tai kūno ir minties greitis, kurio dėka galima atpažinti melagį be melo detektoriaus. Kai atpažįstama gudrybė, tuomet reikia taikyti kitą arba atsiprašyti ir imtis gilesnės manipuliavimo priemonės arba sužinoti ką oponentas turi prieš, kad būtų galima nukreipti ir susilpninti argumentus.

 Jeigu turime mažai įrodytų argumentų pokalbyje , tuomet turime naudoti kitaip vadinamas priemones – dazai , tai komplimentai arba tos melo gudrybės. Norint užkalbint moterį , kokia gudrybė yra efektingiausia, tai geras komplimentas , kuris subtilus .Nereikia konstatuoti fakto, o verčiau imti komplimentą iš giliau.  Veidrodinis efektas, kada pačio nuomonę gražiname , tuomet užmigdome budrumą ir lengviau parduoti savo paslaugą. Jeigu melas pastovus , tuomet reikia taikyti universalią priemonę, tai demaskavimas su įrodymais, kad klientai nelaikytų už nosies ir tampytu už ūsų, kada patįs nėra apsisprendę.

Viktorija Česonytė teigia, kad mūsų veiduose yra nuorodos į tai kas mes esame,kokie bruožai ir kartais reikalinga informacija norint pažinti žmones.

Analizuojamas tik vienas veidas su to paties dalimis. Tapati veidą ir dydžius vertiname viename veide. Generezuotai galime pasakyti apie veido bruožus. Viršutinė veido dalis mažiau valingai valdoma. Ypatingai antakiuose, kur liūdesys sunkiau nuslepiamas.Antakių forma gali būti tiesi, kuri reiškia logiką. Tiesi linija reiškia loginį mąstymą, o lenkta kampu ar stogeliu , tai pereinama iki racionalumo pradas ir naudingumo paieškos, tai analizuojama priežastis ir nauda. Lenkti antakiai , tai emocionalumas ir parodo, kaip net priimame kitus žmones . Lenktas smakras parodo, kiek žmogus emocingas siekdamas tikslą. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation