Atšilus orams, visi skubame planuoti atostogas ir šiltojo sezono pramogas. Tiek, kurie vasarą leidžiasi į žygius, skuba apsirūpinti reikiama amunicija – drabužiais, avalyne, daiktais, be kurių turistai neapsieina. Tie, kurie mėgsta tradicinį poilsį, jau pamažu dairosi palapinių. Palapinė palapinei nelygu. Viena gali būti didelė, bet pigi, kita – mažutė, bet turinti solidžią kainą. Viskas priklauso, kokio pluošto yra palapinės, kiek žmonių talpina, kaip gerai sulaiko šilumą ir kaip apsaugo nuo lietaus pratekėjimo.

Labai naudinga palapinių ieškoti armijai skirtomis prekėmis prekiaujančiose parduotuvėse. Karių naudojamos palapinės yra tvirtos, sandarios, tvirtų medžiagų. Galima dairytis su prieangiais ir be jų, didesniam ir mažesniam kiekiui žmonių. Galima įsigyti ir tokių palapinių, kurios sumontuojamos ne tik kaip nakvojimo vieta, bet atitinka ir savotiškas pavėsines, apsaugančias nuo lietaus poilsiautojų daiktus, bei pačius poilsiautojus.

Keliaujant į turistinį žygį, labai svarbu, kokią kuprinę nešame ant pečių. Be kuprinės nei vienas turistas nėra tinkamai pasiruošęs.  Kuprinėje nešame ne tik maisto produktus, bet ir medicinos priemones, drabužius bei visus skautams būtinus daiktus. Labai svarbu, kad kuprinė būtų iš drėgmei nepralaidžios medžiagos, turėtų tvirtas petnešas, kurios atlaikytų bet kokį svorį. Be galo svarbu, kad kuprinė būtų pasiūta kokybiškai, būtų simetriška ir nevargintų žmogaus nugaros. Didelės, kareiviškos kuprinės yra puikiai pritaikytos bet kokio sudėtingumo žygiams ir pačioms atšiauriausioms sąlygoms.  Tiesa, pasitaiko, kad žmonės neapsižiūrėję įsigyja brokuotą kuprinę. Tačiau brokas netrukus pasimato. Pavyzdžiui, nekokybiškos kuprinės dažnai būna nelygiai nusiūtos, nepatogiai riečia nugarą. Silpnai laiko tokių kuprinių petnešos, nekokybiškai susiūtas arba išplyšęs vidinis pamušalas. Tikra kelioninė kuprinė paprastai yra milžiniška. Į ją talpinami žygiui būtini daiktai, dažnai suraitomas ir pats miegmaišis, kartais prisegama ir pati palapinė. Svarbiausia, kad kuprinė būtų patogi, juk geras žygis trunka ne vieną ir ne pora valandų. Kaip jau minėta, geriausia rinktis tokią kuprinę, kurią renkasi kariai, armijoje tarnaujantys žmonės ar skautai. Tie, kurie keliauja sudėtingiausiomis sąlygomis su kuprinėmis ant pečių, tikrai ir keliautojui mėgėjui pasiūlytų kuprinę įsigyti armijai skirtose parduotuvėse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation